ZMĚNIT MÍSTO

Aktuální počasí pro každé místo na Zemi

02.08.2022

Rozšířili jsme počet míst, u kterých zobrazujeme aktuální počasí. Nyní se aktuální počasí zobrazuje u každého místa v databázi podle nejbližší meteostanice. Můžete si tak prohlížet aktuální počasí po celém světě.

Východ a západ Slunce je nyní u aktuálního počasí zobrazený v místním čase (předtím byl přepočet času východu a západu do našeho časového pásma). Kromě jiného můžete zobrazit aktuální počasí nadále podle meteostanic ČHMÚ nebo hlášení METAR z jednotlivých letišť zde.

Pro zobrazení aktuálního počasí vyhledejte konkrétní místo prostřednictvím vyhledávání nahoře na stránce. Poté se vám zobrazí stránka s aktuálním počasím a dnešní předpovědí pro místo, které hledáte.

Lokalizaci aktuálního počasí na webu Slunečno čeká ještě další vývojová fáze a to napojení na výstražný systém zachycující veškeré výstrahy vydané příslušnou meterologickou institucí pro danou lokalitu. Tato výstara bude zobrazena nahoře na stránce v červené tabulce. Výstrahy se začnou na webu Slunečno zobrazovat v průběhu měsíce srpna. Nahradí tak současné sdílení výstrahy prostřednictvím účtu na Twitteru. Toto nové zobrazování výstrah na stránce bude plně automatizované pro všechny lokality v databázi webu.

Poslední vývojovou fází v lokalizaci aktuálního počasí bude zobrazení nejbližšího místa se srážkami nebo extrémním projevem počasí (bouře, mlha, silný vítr) a vzdušná vzdálenost od tohoto místa pro zobrazenou lokalitu na webu. Současně bude přidané vyhodnocení největších očekáváných projevů počasí na našem území v následujících dnech. Toto bude pravděpodobně funkční až ke konci letošního roku. Nyní je dostupná testovací verze lokalizace nejbližších míst a předpovídané počasí pro tato místa v okolí na daný den s pravděpodobností výskytu srážek.

Plná verze webu Slunečno.cz

Provozovatel a kontakt

e-Privacy & GDPR


🌞 Počasí Slunečno.cz
m.SLUNECNO.CZ © 2010 - 2022 Evaluate Dynamics s.r.o.