ZMĚNIT MÍSTO

V důsledku povodní chce Brazílie redukovat CO2

15.09.2023

Brazílie, země známá svou rozmanitou přírodou a bohatým ekosystémem, čelí v poslední době zničujícím povodním. Období dešťů sužuje Brazílii a povodně zaplavily desítky měst. Více než třicet měst a vesnic je pod vodou, desetitisíce lidí musely opustit své domovy a 18 lidí zemřelo.

V důsledku těchto tragických událostí se Brazílie rozhodla přijmout opatření k regulaci emisí CO2. Ačkoli konkrétní detaily těchto plánů nejsou k dispozici, lze očekávat, že se budou zaměřovat na snižování emisí skleníkových plynů z průmyslu a dopravy, stejně jako na ochranu a obnovu Amazonského deštného pralesa, který hraje klíčovou roli v pohlcování CO2.

Brazílie je jedním z největších producentů skleníkových plynů na světě, především kvůli odlesňování Amazonie. Tato nová politika by mohla být klíčovým krokem k dosažení cílů Pařížské dohody o klimatu.


Plná verze webu Slunečno.cz

Provozovatel a kontakt

e-Privacy & GDPR

Mobilní aplikaceSdílení SMS Sdílení Messanger Sdílení Facebook Sdílení Twitter Sdílení Skype Sdílení emailem Další možnosti sdílení

m.SLUNECNO.CZ

© 2010 - 2023 Evaluate Dynamics s.r.o.

Videa Počasí Slunečno.cz na Youtube
Korálové útesy - videokanál Počasí Slunečno na Youtube Krásy japonských zahrad - videokanál Počasí Slunečno na Youtube Bouře, hromy, blesky a déšť - videokanál Počasí Slunečno na Youtube
Aplikace Slunecno.cz